بین ۲ تا ۵ سالگی کودک شما در حال یادگیری است و با سرعت فوق العاده‌ای رشد می‌کند، هنگامی که در آموزشگاه پیش دبستانی مناسب ثبت نام کنید بیشتر این رشد افزایش می‌یابد. برای بسیاری از کودکان آموزش پیش دبستانی و تست ورود به دبستان در مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی شرایطی فراهم می‌کند که آمادگی ورود به اجتماع خارجی را ایجاد می‌کند. مغز کودک در حال تغییر است زیرا در حال تجربه دوستی‌ها و تجربیات جدید است. آموزش پیش دبستانی در مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی آزادی شامل یک برنامه درسی خاص است، زیرا مهم است که بر تمام قسمت‌های رشد کودک خود به یک اندازه تمرکز کنید، از جسمی گرفته تا روحی گرفته و اجتماعی. فعالیت‌های آموزش پیش دبستانی به طور ویژه برای پرورش مناطق مختلف رشد انتخاب می‌شوند. برای دانستن اینکه کودک شما دقیقاً در آموزش پیش دبستانی چه چیزهایی یاد می‌گیرد و اینکه چگونه تجربه آموزش پیش دبستانی وی می‌تواند بر بقیه دوره آموزشی وی تأثیر بگذارد، ادامه مطلب را دنبال کنید.

آموزش پیش دبستانی

اهمیت آموزش پیش دبستانی و تست ورود به دبستان در مرکز کاردرمانی آزادی


مطمئناً در طول یک روز در آموزش پیش دبستانی هنر، موسیقی، رمان، داستان و حتی ورزش فراوان است، اما همه این فعالیت‌ها با دقت محاسبه می‌شود تا باعث رشد اساسی فرزند شما شود. بنابراین در حالی که ممکن است به نظر سرگرم کننده و بازی باشد، آموزش پیش دبستانی و تست ورود به دبستان در مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی آزادی همچنین مملو از یادگیری برای کودک است.

در واقع آموزش پیش دبستانی نوعی آمادگی برای ورود به دبستان محسوب می‌شود و کودکان از جنبه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

۸ مفهوم اصلی یادگیری زیر باید کاملاً با آموزش پیش دبستانی فرزند شما تلفیق شود.

حروف و صداها در آموزش پیش دبستانی

قبل از شروع آموزش پیش دبستانی کودک شما ممکن است فقط بتواند به صورت ناخوانا نقاشی بکشد یا بنویسد، اما با گذشت ماه‌ها متوجه می‌شوید که نوشته‌های آن‌ها شروع به شکل گرفتن می‌کند. در آموزش پیش دبستانی، همه چیز از آنجا شروع می‌شود که کودکان یاد می‌گیرند چگونه نام خود را بنویسند. قبل از اینکه کودک بتواند کتاب بخواند یا یک مقاله کامل بنویسد، کودکان ابتدا باید نحوه هجی کردن، شناسایی و نوشتن نام خود را بیاموزند. با ادامه زمان تحصیل در دوره پیش دبستانی، کودک شما ممکن است یاد بگیرد که چگونه کلمات کوتاه اما رایج مانند مادر یا پدر را بنویسد. دانش‌آموزان آموزش پیش دبستانی برای کمک به توانایی نوشتن و هجی کردن، ارتباط بین حروف و صداهایی را که ایجاد می‌کنند نیز می‌آموزند. در خانه می‌توانید تمرکز خود را روی حروف و صداها اضافه کنید تا به کودک کمک کنید در موارد آموزش پیش دبستانی سریع‌تر پیشرفت کند. به عنوان مثال، اگر یخچال مغناطیسی، تخته سیاه، یا هر سطح دیگری دارید، حروف مغناطیسی را برای بازی کودک خود قرار دهید. از آن یک بازی بسازید، و کودک را وادار کنید که حروف را به صورت کلمات یا پیام‌هایی مرتب کند.

  یبوست کودکان: بهترین راه درمان کار نکردن شکم بچه چیست؟

برنامه درسی خواندن پیش دبستانی

در آموزش پیش دبستانی و تست ورود به مدرسه در مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی آزادی کودکان قرار است با کتاب احاطه شوند، گذشته از همه اینها، خواندن فوق العاده مهم است. کودکانی که می‌توانند زود بخوانند در مدرسه بهتر پیشرفت می‌کنند. به همین دلیل است که برنامه درسی آموزش پیش دبستانی شامل داستان زیادی است. در خانه، 10 دقیقه در روز خواندن برای فرزندتان کافی است تا تفاوت ایجاد کند. هرچه بیشتر با کودک خود بخوانید، بهتر است. هنگام مطالعه با کودک خود، از او بخواهید که هرچه پیش می‌روید با پرسیدن سوالاتی در مورد داستان و شخصیت‌ها بیشتر درگیر شود.

شناسایی رنگ‌ها، اشیا، اشکال

در آموزش پیش دبستانی و تست ورود به مدرسه در مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی مرکز آزادی کودک شما رنگ‌ها، اشکال و اعضای بدن مختلف را یاد می‌گیرد. آن‌ها همچنین تفاوت بین کوچک، کوچک‌تر و کوچکترین را یاد می‌گیرند. شما می‌توانید با اظهارنظر در مورد رنگ، شکل و اندازه اشیا اطراف، دانش کودک خود را در خانه افزایش دهید. از آن‌ها بپرسید این چه شکلی است؟ قرمز است یا بنفش؟ سوالاتی از این دست باعث می‌شود که کودک شما دانشی را که در آموزش پیش دبستانی به دست می‌آورد، در زندگی واقعی بکار گیرد.

مربیان پیش دبستانی شماره و اعداد را می‌دانند

ریاضیات و اعداد. در حالی که مربیان پیش دبستانی نگرانی در مورد جداول ضرب و کسر ندارند، اما دانش اولیه عددی لازم برای حرکت به جلو را به کودک یاد می‌دهند. در آموزش پیش دبستانی همه چیز در مورد یادگیری، شناسایی، نوشتن و درک اعداد است، به طور عمده اعداد 0 تا 9. کودکان همچنین یاد خواهند گرفت که چگونه یک گروه از اشیا را بشمارند و جمع کنند. در خانه می‌توانید از فرزند خود بپرسید که چند مداد رنگی در جعبه موجود است. هرچه بیشتر در مورد شمارش و اعداد صحبت کنید، سریع‌تر قادر به درک مفاهیم خواهد بود.

حروف، صداها و اشکال نیز به همین ترتیب است. این زیبایی آموزش پیش دبستانی است، تمام روز کودک شما با خیال راحت کنترل می‌شود، اوقات خوبی را سپری می‌کند و دانش ارزشمندی را به دست می‌آورد.

مهارت‌های حرکتی ظریف در آموزش پیش دبستانی

اینکه چقدر کودک شما می‌تواند با یک قیچی خط مستقیم را برش دهد یا نام خودش را بنویسد، با مهارت‌های حرکتی خوب او ارتباط دارد. بسیاری از پروژه‌های هنری، و آموزش‌های پیش دبستانی به شکوفایی خلاقیت کمک می‌کند و در عین حال به مهارت‌های حرکتی خوب در هنگام برش کودک با قیچی یا لوازم جانبی چسب بر روی کاغذ و مقوا کمک می‌کند.

  علت دیر راه افتادن کودکان و درمان با کاردرمانی

مهارت‌های علمی در آموزش پیش دبستانی

در آموزش پیش دبستانی و تست ورود به مدرسه در مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی آزادی کودکان تشویق می‌شوند که مجذوب دنیای اطراف و نحوه کار شوند، به عبارت دیگر علم در ابتدایی‌ترین سطح خود معرفی می‌شود. کودکان ممکن است به عنوان بخشی از برنامه درسی آموزش پیش دبستانی خود، در کنار بسیاری از فعالیت‌های دیگری که به پرورش کنجکاوی و عشق به یادگیری کمک می‌کنند، گیاهان را بکارند یا سنگ‌ها را جمع‌آوری و مطالعه کنند.

مربیان پیش دبستانی مهارت‌های اجتماعی زندگی را کسب می‌کنند

اگرچه ممکن است کودکان قبل از آموزش پیش دبستانی معاشرت اجتماعی داشته باشند، اما معمولاً زیاد نیست. این ممکن است اولین باری باشد که کودک شما برای مدت زمان طولانی در کنار همسن و سال‌های دیگر خود کار می‌کند. آن‌ها باید با هم کار کنند تا اوقات خوبی را سپری کنند و باعث شکل گیری و شکوفایی دوستی شوند. کودکان همچنین باید در آموزش پیش دبستانی مشارکت داشته باشند، که این یک درس مهم زندگی است که همه بچه‌ها باید در یک مرحله یاد بگیرند، هرچه زودتر بهتر.

کنترل شخصی در آموزش پیش دبستانی

کنترل شخصی نیز مهم است؛ در غیر این صورت اتاقی پر از آموزش‌های پیش دبستانی می‌تواند به سرعت از کنترل خارج شود. کودکان باید یاد بگیرند که چگونه قوانین و یک روال خاص را دنبال کنند. آن‌ها یاد می‌گیرند که از یک فعالیت به فعالیت دیگر بروند و در یک سطح فعالیت طبیعی قرار بگیرند. آموزش پیش دبستانی همچنین بر این است که به کودک خود یاد دهید چگونه وقتی به مشکلی برخورد کرد درخواست کمک کند.

همه این ۸ نکته اساسی درسی رشد می‌کنند و دنیایی از دانش و مهارت‌های زندگی جدید را برای کودک شما فراهم می‌کنند.

کارهایی که می‌توانید برای کمک به کودک خود برای آمادگی در آموزش پیش دبستانی انجام دهید

قبل از شروع آموزش پیش دبستانی، کودک شما چیزهای زیادی برای یادگیری دارد! بنابراین چگونه اطمینان حاصل می‌کنید که آن‌ها برای تمام آنچه در آموزش پیش دبستانی انتظار می‌رود آمادگی کامل داشته باشند؟ در اینجا چند نکته سریع وجود دارد که می‌توانید تابستان قبل از شروع مدرسه برای کمک به آماده‌سازی فرزندتان برای فعالیت‌های آموزش پیش دبستانی استفاده کنید.

  • کودک خود را با هنرها و صنایع دستی آشنا کنید و پروژه‌های سرگرم کننده متنوعی ایجاد کنید که به مهارت‌ها و سطوح مختلف خلاقیت نیاز دارند.
  • شبانه برای کودک خود بخوانید، حتی اگر فقط ۱۰ دقیقه قبل از خواب باشد. همچنین می‌توانید با نگه داشتن یک قفسه کتاب در اتاق خوابشان، آن‌ها را به کتاب علاقه‌مند کنید.
  • هنگام بازی با همسالان یا گوش دادن به معلم آموزش پیش دبستانی وی، در مورد رفتار مناسب و نامناسب با کودک خود صحبت کنید. موارد زیادی وجود دارد که کودکان هنوز باید خودشان یاد بگیرند، اما شما می‌توانید با بحث درباره رفتار صحیح در رابطه با آموزش پیش دبستانی، آن‌ها را به مسیر درست هدایت کنید.
  • با آموزش اینکه خودشان لباس بپوشند، کفش‌هایشان را ببندند و از دستشویی استفاده کنند، به پرورش مهارت‌های مستقل کودک کمک کنید. هرچه مهارت‌های خودیاری در فرزندتان بیشتر جمع شده باشد، آموزش پیش دبستانی برای او آسان‌تر خواهد بود.
  اوتیسم کودکان: درمان غیر دارویی (فیزیوتراپی و کاردرمانی) اتیسم

خلاقیت و صبر


دانش‌آموزان آموزش پیش دبستانی هنوز جوان هستند و در حالی که آن‌ها مانند اسفنج اطلاعات جدیدی را به خود جذب می‌کنند، اما در واقع می‌توانند همزمان فقط یک مفهوم را یاد بگیرند و پردازش کنند. به عنوان مثال، اگر آهنگ جذاب کودک را که به اعداد مربوط می‌شود به کودک خود بیاموزید، او ابتدا آهنگ را یاد می‌گیرد و حفظ می کند قبل از اینکه مفید بودن اعداد را در سراسر آهنگ تشخیص دهد.

این همه چیز در مورد یادگیری از طریق بازی و یافتن راهی برای آموزش هر تجربه است. مهم نیست که فرزند شما در مدرسه است یا در خانه با شماست، همیشه روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند یادگیری را به این ترکیب اضافه کند. اگر کودک شما کوکی می‌خواهد، آن‌ها را بپزید و از آن‌ها بخواهید تا برای یک درس سریع ریاضی همه چیز را اندازه بگیرند. آیا فرزند شما می‌خواهد برای پیاده روی بیرون برود؟ از آن‌ها بخواهید که تعداد مختلفی از گل‌ها را که می‌توانید در راه رفتن با هم پیدا کنید، بشمارند تا روی شناسایی و شمارش کار کنند.

آموزش پیش دبستانی چقدر مهم است؟


در گزارش سالانه فدرال، نتایج نشان می‌دهد کودکانی که قبلاً در آموزش پیش دبستانی ثبت نام کرده‌اند برای حضور در مدرسه ابتدایی نسبت به افرادی که در معرض برنامه درسی آموزش پیش دبستانی نیستند، آمادگی بیشتری دارند.

در مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی آزادی رشد و پیشرفت کودک شما اولویت اصلی ما است. ما برای ارائه یک برنامه درسی سرگرم کننده و با کیفیت آموزش پیش دبستانی که هم بچه‌ها و هم والدین دوست دارند، تلاش می‌کنیم.

تست ورود به دبستان


تست ورود به دبستان

همانطور که در قسمت بالا بحث شد، آموزش‌های پیش دبستانی قبل از ورود به دبستان در مرکز کاردرمانی آزادی بر تقویت مهارت‌های شنیداری، نوشتاری، دیداری، حرکتی و بسیاری از موارد دیگر تمرکز کرده و در واقع کودک را برای ورود به محیطی جدید با دوستان و مسئولیت‌های بیشتر آماده می‌کند.

بسیاری از مدارس دبستانی، سوالات و یا تست‌هایی را برای مطمئن شدن، سنجیدن وضعیت و مهارت‌های کودک از او می‌پرسند. این تست‌ها با گذراندن آموزش پیش دبستانی برای کودک آسان بوده و احساس رضایت در وی ایجاد می‌کند. تست ورود به دبستان ممکن است مربوط به پرسیدن برخی از سوالات شخصی کودک مانند نام و نام خانوادگی، اسم بازی‌، حیوان، رنگ و وسایل مورد علاقه‌اش، تفکرات کودک درباره‌ی آینده و خانواده‌اش باشد.  برخی از تست‌ها نیز به مسائل ریاضی و علوم تجربی مربوط می‌باشد که در آموزش‌های پیش دبستانی تقویت شده‌اند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس